Tervisekuu

Aprillis ja mais toimuvad Vastseliina gümnaasiumi õpilasesinduse ja Vastseliina noortekesuse koostöös tervisekuu tegevused. 

4.-8. aprill meetodite õppimise nädal

Koolitus Matti Orava poolt ärevuse, keskendumise ning enesejuhtimise teemal, energizerite kogumiku tegemine, õpetajatele keskendumise ning energizerite tutvustamine, tundides õpitud meetodite läbiviimine õpetajate poolt. Vastseliina noortekeskus viib läbi kiusamise, kriitika ning sallivuse teemalise töötoa noortekeskuses.

11.-15. aprill keskkonna vahetuse ning eneseväljenduse nädal

Kuulutatakse välja stiilinädal. Erineva teemaga korrused koolis, mis aitab noortel leida vahendi enda meeleolu parandamiseks. (muusika korrus, hirmudega vastuseismise korrus, tantsimise korrus)

18.-22. aprill liikumisnädal

Iga vahetund on kõndimiskoosolek, kus õpetaja on eelnevalt paika pannud vestluspartnerid ning andnud suhtlemiseks teema.

Lõppeb koolis ja kogukonnas toimunud liikumise väljakutse. Tunnustatakse parimaid liikujaid.

Toimuvad sportlikud mälumängu võistlused, kus noored peavad vastama vaimse tervise ja heaoluga seotud küsimustele.

Lõppeb videovõistlus, kus igal Vastseliina gümnaasiumi klassil (1.-12.klass) on kohustus teha max 5 min pikk video, milles käsitletakse vaimset tervist.

25. aprill – 06. mai

Tegevused noortekeskuses kiusamise, solvangu ja vaimse tervisega seonduvalt, videode tutvustamine avalikkusele ning videode hindamine noortekeskuse sotsiaalmeedia kanalites. Tagasiside korjamine Vastseliina gümnaasiumi 1-12.klassi noorte käest ning õpetajate käest. Kohale tuleb psühhobuss, mis viib läbi interaktiivse tõhusa õppimise töötoa, kus osalejad saavad teadmisi ja oskusi erinevatest teaduslikult tõestatud efektiivsetest õpistrateegiatest.

Comments are closed.