”Lapsed koolihoovi liikuma ja õppima!”

Laste eluviis on muutunud järjest istuvamaks ning tavapäraselt veedetakse suur osa päevast tubastes tingimustes arvuti taga. Halvenenud on laste füüsiline ja vaimne tervis, samuti on vähenenud teadmised ümbritsevast keskkonnast ning oskused looduses toimuvaga seoseid luua. Kuna lapsed viibivad suure osa päevast kooliruumides, on meie eesmärk luua sobivad tingimused õppetöö korraldamiseks koolihoovis.Üle Eesti osaleb projektis ”Lapsed koolihoovi liikuma ja õppima!” 15 kooli, nende hulgas ka Vastseliina Gümnaasium.

Projekti raames toimus 30.mail 2017 koolihoovi päev, mil nooremate klasside õpilased  valmistasid koos arhitekt Anu Parksepp-Lahega putukahotelle ning dekoratiivkive. Samuti kaunistati mai kuus koolihoovi ning sisehoovi lillepottidega, kuhu õpilased said lilli istutada.

Projekt jätkus ka 2017.aasta sügisel, mil gümnaasiumi noormehed koostöös kohalike ettevõtjatega võtsid ette kooli sisehoovi pinkide valmistamise. Talve hakul said ka pingid koolihoovi püsti pandud.

Täname koostöö eest pinkide valmimisel Arne Leelanss, Taavi Tuvike (Vipson Projekt), Kaido Krillo (BaiaTeam OÜ) ja  Kalmer Kikkas (Romakom).

Projekti elluviimist toetavad MTÜ Rohelised koolihoovid, EV100, KÜSK ja Bauhof Group AS.

Pilte 30.mail toimunud õppepäevast saab näha siit: