Vastseliina Gümnaasium osales projektis „Ajarännak 1869”

Posted on: May 30th, 2019 by vastseliinaadmin No Comments

Vastseliina Gümnaasiumi 8.-9. klassi õpilaste ajarännak aastasse 1869 toimus 28. mail. Seekordne ajarännak on pühendatud laulupeo 150. aastapäevale. Ajas rännatakse tagasi I üldlaulupeo toimumise aasta maikuusse. Just siis tuli teha otsus laulupeol osalemise kohta ning viimane aeg oli oma lauluoskusi lihvida.  Kuidas see kõik 150 aastat tagasi Vastseliinas võis olla, seda meie kooli õpilased läbi teha proovisidki. Eelnevalt olime kokku leppinud, et kel vähegi võimalik, riietub sellele ajale kohaselt. Õpetajate juhendamisel loeti 1869. aasta Eesti Postimeest, koostati ajajoon 50 esimese priiuse aasta kohta, harjutati laulupeo laule, uuriti rahvariideid, tantsiti kaerajaani, õmmeldi valmis laulukoori lipp. Pikalt arutleti ja mõeldi selle üle, kuidas ja kes Tartusse üldlaulupeole lähevad, mitu päeva kulub peol käimisele, mida kaasa võtta ja kus ööd olla. Kuigi 150 aastat tagasi otsustati Vahtsõliinast mitte minna, siis meie õpilastest koosnev koor otsustas, et laulupeole tuleb minna: lähevad mehed ja lähevad jalgsi. Ajarännak lõpetati ühise tantsu, ühiskoori laulude ja ahjusooja leiva söömisega. Ajarännakus osales 44 õpilast ja 7 õpetajat.

Ülle Orhidejeva

Vastseliina gümnaasiumi ajalooõpetaja