Autovaba koolipäev Vastseliinas

Posted on: September 23rd, 2022 by vastseliinaadmin No Comments

Autovaba koolipäev Vastseliinas

22. septembri hommik algas veidi teistmoodi kui tavaliselt. Koolimaja esine parkla oli sel päeval suletud ning teeotsas turvalisust tagamas ja valvamas kollaste vestidega VUNK- tiim  ehk Vastseliina Gümnaasiumi Liikuma Kutsuva Kooli programmi meeskond.

Kätte oli jõudnud rahvusvaheline autovaba päev.  Sellel päeval tegi VUNK-tiim üleskutse tulla kooli jalgsi, jalgrattaga, tõukerattaga, rulaga või parkida auto kaugemale ning jalutada koolimajja.  Rõõm oli tõdeda, et kogu koolipere nii tegigi! Säravad silmad, rõõmsad muiged näol kogunesid nii õpilased, õpetajad kui kooli töötajad hommikul koolimajja. Kes tuli jalutades, kes jalg- või tõukerattaga. Ka autodega kooli toodavad õpilased pidi sel päeval kaugemalt jalutama kooli. Kooli töötajad parkisid oma autod sel päeval hoopis kolleegi poole või erinevatesse alevis asuvatesse parkimiskohtadesse. Mõni õpetaja tõdes, et tore oli koos õpilastega kooli jalutada ja juttu puhuda. Õpilased leidsid, et see päev oli päris vahva!  Ja tundsid rõõmu sellest, et vahetundides oli autoparklas nii palju ruumi ainult mängimiseks ja jooksmiseks!

Milleks seda aga üldse tehti? Ikka selleks, et innustada kooliperet liikuma ja näidata, et liikumine ei tähenda ainult sporti. Soovime, et koolitee oleks aktiivne, sest iga koolilaps peaks aktiivselt liikuma iga päev vähemat 60 minutit. See on vajalik eeldus nende tervise, arengu ja ka õppimisvõime jaoks.

Vastseliina Gümnaasium liitus Liikuma Kutsuva Kooli programmiga juba jaanuaris ning pöörab nii aktiivsele kooliteele, vahetundidele kui ka ainetundidele sellel aastal veelgi rohkem tähelepanu. Ning autovabu päevi tuleb kooliaasta jooksul kindlasti veel!

Kertu Torn

Vastseliina Gümnaasiumi VUNK- tiimi eestvedaja