eTwinning tree

eTwinning tree (eTwinningu puu)

Osaleb üle 35 kooli erinevatest Euroopa riikidest. Projekti käigus valmib paberkandjal pildiraamat puudest. Iga riik saab lisada lehe, kus tutvustab oma kodukohas kasvavat puud ja illustreerib jutu. Lisaks valmib e-raamat õpilaste töödega.

Õpilased käivad oma kodukohas valitud puu juures ja arutlevad teemal „Kui puu saaks rääkida“, samal teemal valmivad kirjalikud lood, millest valmibki e-raamat ja paberkandjal raamat. Projekti käigus istutab iga projektipartner ühe eTwinningu puu oma koolimaja lähedusse.

Lisaks toimuvad jõulude ajal online õpitoad, kus iga riigi õpilased õpetavad teistele ühe jõulukaunituse meisterdamist.

Projekti tegevust saab jälgida SIIN

Projektis osalevad 3.klassi õpilased, juhendaja õpetaja Terje Mägi.

Lõimuvad õppeained: loodusõpetus, inimeseõpetus, kunstiõpetus, eesti keel, inglise keel.

tree_logo tree_1

3. klass osaleb sel aastal rahvusvahelises eTwinningu projektis eTwinning tree. Projekti käigus leidsime Vastseliinast väärika männipuu. Kirjutasime loovjutu sellest, mida mänd võiks meile rääkida ning kunstiõpetuse tunnis valmisid pildid männipuust. Kõige vahvam jutt tuli Reimol, selle tõlgime inglise keelde ja kirjutame projekti ühisraamatusse, mis liigub postiteenuse abil mööda Euroopat ringi ja peaks meieni jõudma jaanuaris-veebruaris.
9.detsembris viisime läbi rahvusvahelise töötoa Skype kaudu, kus osalesid Austria, Läti, Türgi, Hispaania, Bulgaaria õpilased oma õpetajatega. Aitäh praktikant Rain Traagelile, kes aitas Skype töötuba läbi viia. Töötoas valmisid ajalehest jõulukaunistused ja inglid. Kõik osalejad jäid töötoaga väga rahule!
Pildid leiab siit

Projekt kestab terve aasta ja tegevusi jätkub veel järgmistesse kuudesse!

Projekti juht Terje Mägi